Öğrenci Kimlik Kartları - Kampüs Kart

Üniversiteler / Okullar için Akıllı Kart Uygulamaları

Bu kart sistemi kullanılarak okul içerisinde istenilen bölgelerde giriş çıkış denetimi ve devam takibi yapılabilmekte, otoparklara giriş ve çıkış kontrol altına alınabilmekte ve nakit para kullanmadan kart içine yüklenen kredilerle kantinlerden, yemekhanelerden ve otomatlardan yararlanılabilmektedir.

Kampüs Kart sistemi içinde yer alan en önemli parça akıllı kartlardır. Bu kartlar, içinde yer alan mikroişlemci sayesinde bilgi alışverişi, matematiksel işlemler ve hafıza işlemleri yapabilmektedir. Kartlar üzerinde bilgi saklamak, bilgi yüklemek ve okumak mümkündür. Radyo frekans yöntemiyle uzaktan okunabilen kartlar 8 kilobit ve daha fazla hafıza alanına sahiptir. Kartların üzerinde 16 adet bağımsız hafıza alanı bulunmaktadır. Hafıza alanları bağımsızdır ve farklı şifrelere sahip olabilir. Bu sayede bir kartla , aynı anda birçok değişik işlev ayni anda uygulanabilmektedir. Örneğin, ayni kart ile kütüphaneden kitap kiralayıp, kantinden alışveriş yapılabilmektedir. Üniversite içerisindeki dönerciden yemek satın alabilirken aynı zamanda üniversite kafeteryasında bulunan turnikelerden geçip yemek alabilir.
Kartlar, standart kredi kartı boyutunda olup, yakada klips ile taşınabileceği gibi zincir ile boyuna asılabilir. Cüzdanda taşınırken dahi kart çıkarılmadan okuma işlemi yapmak mümkündür. Kampüs Kart sistemi, her zaman genişlemeye müsait bir yapı sunduğundan dar kapsamda başlayan uygulamalar daha sonra genişletilebilmektedir. Sistemin ilk kuruluşunda hangi fonksiyonların yer alacağı tespit edilmeli, yapılacak tespit sonrasında idarenin talep ettiği uygulamalar ile ilgili yerinde kesif yapılmalı proje bu yönde hazırlanmalıdır.

UYGULAMA ALANLARI
Tüm öğrenci , öğretmen ve personele kişiselleştirme yapılmış fotoğraflı ve kişisel bilgilerin yer aldığı ofset baskılı kartlar verilmektedir. Bu kart kullanılarak okul kampüsünde, bağımsız bölge veya binalarında aşağıda izah edilen uygulamalar yapılabilmektedir .

Güvenlik ve Yetkilendirme

Okullarda (kampusa ve binalara) giriş ve çıkış denetimi yapılarak yetkisiz veya istenmeyen kişilerin girişi engellenmektedir. Binaların ve/veya kampusun girişlerine yerleştirilen turnikelerde otomatik olarak giriş yetkisi sınanmakta, ve yetki verilmiş ise geçişine izin verilmektedir. Herhangi bir kişinin giriş yetkisi istenildiği anda kaldırılabilmekte, bilgisayar vasıtasıyla tüm sisteme bildirilmektedir. Kişilerin, sadece belirli alanlara giriş yapabilmesi (alan sınırlaması) ve belirli saatlerde giriş yapabilmesi (zaman sınırlaması) mümkündür. Alan ve zaman kontrolü yetkili tarafından istendiğinde bilgisayardan değiştirilebilmektedir. Okul içinde ikincil güvenlik alanları (örnek: laboratuvarlar) ayni kart kullanılarak açılabilir. Bilgisayara bağlantılı (on line) veya bağlantısız (off-line) alanlar oluşturulabilir. Ve tüm giriş çıkış kayıtları, ister on line, ister off line olsun, elde edilebilir. Okul bilgisayarları veya sistem odaları aynı kart kullanılarak, kullanıma açılmaktadır. Bu sayede yetkisiz kişilerin kullanımı engellendiği gibi yetki sahiplerinin de ne zaman kullandıkları tespit edilebilmektedir.

Otopark Otomasyonu

Okul otoparkı ücretli veya ücretsiz ( sadece abonelere açık) otopark olarak düzenlenebilir. Ücretli otopark sisteminde ziyaretçiler makineden bilet alarak saat ücretli olarak otoparktan yararlanır. Aboneler kartla girer çıkar, Otomatik bariyerler kart sahibinin kartını okutması ile açılır ve yetkisiz araç girişine izin vermez. Ayni kart okul içinde ikinci bir bölgenin veya otoparkın girişinde de kullanılabilmektedir. Örneğin, okulda tüm kart sahipleri araçları ile girebildiği halde, idari personele ayrılmış olan otoparka sadece personel araçları girebilecek şekilde düzenlenebilir. Araç girişlerinde de, yaya girişlerinde olduğu gibi, kişiye veya zamana bağlı yetkilendirme yapılabilmektedir.

Okul / Üniversite Servisleri

Ücretli veya ücretsiz servis araçları için sistem uygulanabilmektedir. Şoför yanına yerleştirilen Validatör cihazları öğrenci kartını okuyarak yabancı kişilerin okula girmesini engellemektedir. Kartı olmayan kişiler şoför tarafından engellenerek okula yabancı şahısların servislerle girmesine engel olmaktadır. Kart süresi geçmiş veya okulla ilişiği kesilmiş olan kişiler de, izin verilmedikçe okul servislerini kullanamayacaktır. Servisleri ücretli olan eğitim kurumlarında öğrenciler, üniversitede kartlarına yükledikleri kredileri kullanarak servis araçlarında elektronik ödeme yapabilirler.

Personel ve Öğrenciler İçin Devam Takip

Okul personeli kendi çalışma bölgelerinde veya okul girişinde bulunan kart okuyucularda kart okutarak, ise başlama ve çıkış kayıtlarını bilgisayar ortamına aktarabilir ve bu bilgilerden yararlanarak puantaj verileri elde edilebilir. Personele ilişkin giriş çıkış raporları, gelen gelmeyen raporları, geç kalan erken çıkan raporları sistemden istenildiğinde alınabilir. İstenirse puantaj bilgileri kullanılarak bordro hesaplamasında kullanılabilir. İstendiği takdirde yoklama, kartlar ile elektronik ortamda yapılabilir. Sınıf girişlerine yerleştirilen T4 sabit kart okuyucular veya T425 taşınabilir portatif okuyucular kullanılarak yoklama yapılabilir. Ayni şekilde bina veya kampüs girişlerine yerleştirilen kart okuyucular, yetkisiz girişlere engel olduğu gibi istenilirse kişilere ilişkin devam kontrol raporları da elde edilebilir.

Özlük Bilgilerine Ulaşım

Kart sahibine ait tüm gerekli veriler (kimlik bilgileri, kan grubu, geçirdiği hastalıklar, ameliyatlar, adres, telefon numaraları, sigorta kayıtları gibi) kart içine kayıt edilebilmektedir. Kart ön yüzünde ise gerekli bilgiler ve fotoğraf yer almaktadır. Kart bilgilerinin girilmesi ve fotoğrafın çekilmesi veya elektronik ortamda kart üzerine kaydı birkaç dakika içerisinde tamamlanmaktadır. Karta kaydedilen özlük bilgileri istendiğinde yetki sahibi terminallerden okunabilmektedir.

Yemekhane Otomasyonu 

Okul kafeteryalarında turnikelerden geçilerek tabldot yemekler otomatik olarak ücretlendirilebilir ve sayılabilir. Kart okuyucu validatörlere yüklenen tarifelere göre farklı gruplar için farklı ücret uygulanabilir. Personel ile öğrenci aynı turnikeden geçmesine rağmen kartlarından farklı ücretler tahsil edilir. Turnikeler farklı gruplara göre yetkilendirebilir bu sayede öğretim üyelerinin turnikesinden örneğin öğrencilerin geçmesine izin verilmeyebilir. Paslanmaz çelik seperatörler kullanılarak turnike girişlerinde yönlendirme yapılabilir. Turnikeye entegre edilen kart okuyucu validatörler aynı gün içinde ikinci kez yemek yemek istendiğinde farklı ücret tarifesi uygulayabilir. Bilgisayar bağlantısı olmasa bile, gün içinde farklı bir turnikeden geçerek yemek almak teşebbüsünde bulunulması durumunda sistem ikinci tarifeyi uygular. Yemekhanelerde kaç kişinin yemek yediği raporları , yetkililer tarafından şifre girilerek internet üzerinden alınabilir Kart okuyucu validatörler üzerinde bulunan grafik LCD ekranlarda kişi, kartında kalan kredi miktarını , tahsil edilen ücreti görebilir. kartlar istendiğinde kara listeye alınabilir ve iptal edilebilir. Seçimli yemek yenebilen restoranlarda dokunmatik ekranlı POS terminallerimiz kullanılmaktadır. ekrana dokunarak yapılan yemek seçimi sonrası çıkan meblağ kişinin kartı okutularak tahsil edilmektedir.

Havuz, Eğlence Merkezleri, Spor ve Diğer Aktiviteler

Havuz, tenis kortları, halı saha ve spor salonları gibi aktivite yapılan tesislerin giriş çıkışlarını kontrol etmek, yetkilendirme yapmak, ücretlendirmek mümkündür. Abonelik sistemi uygulanabilir veya saate bağlı ücretlendirme yapmak mümkündür. Bu aktiviteler, okul veya işletmeci tarafından UNICARD kartlı geçiş sistemi kullanılarak denetlenebilir, kontrol altına alınabilir.

 

Proje ve Uygulamalarımız

 • Müşteri Sadakat ve Hediye Kartları Müşteri Sadakat ve Hediye Kartları
  Müşteri Sadakat ve Hediye Kartları

  İyi tasarlanmış bir müşteri sadakati programı, şirketlere rekabet gücü ve stratejik avantaj sağlayarak ciro artışı sağlar, en iyi müşterilerinizle ilişki kurar ve onları ödüllendirir.

  Detaylı İncele
 • Gıda Güvenliği Kart Çözümleri Gıda Güvenliği Kart Çözümleri
  Gıda Güvenliği Kart Çözümleri

  ISEGA onaylı, gıda temasına uygunluk belgelerine sahip, toz tutmayan ve kolay temizlenebilen gıda bilgilendirme kartları.

  Detaylı İncele
 • Depo - Demirbaş İçin Barkod ve RFID çözümler Depo - Demirbaş İçin Barkod ve RFID çözümler
  Depo - Demirbaş İçin Barkod ve RFID çözümler

  RFID ve barkod yazıcılarla takibini yapmak istediğiniz ürünleri etiketleyebilir ve sonrasında okuyucular ve el terminalleriyle kolayca kontrollerinizi yapabilirsiniz.

  Detaylı İncele
 • Öğrenci Kimlik Kartları - Kampüs Kart Öğrenci Kimlik Kartları - Kampüs Kart
  Öğrenci Kimlik Kartları - Kampüs Kart

  Tüm öğrenci , öğretmen ve personele kişiselleştirmesi yapılmış fotoğraflı ve kişisel bilgilerin yer aldığı ofset baskılı kartlar ile giriş çıkışlarda, kütüphanelerde, sosyal etkinlik ve spor alanlarında ....

  Detaylı İncele
 • Personel Kartları Personel Kartları
  Personel Kartları

  Hem müşterilerinizin çalışanlarınızı tanıması için hem marka algınız için hem de personel takip sistemleri için pratik çözüm; personel kartları.

  Detaylı İncele
 • İş Ortaklarımız